Заважаєш ділкам з ігрового бізнесу, ламаєш схеми на доступі до бази оцінок Фонду держмайна — отримуй штраф

Заважаєш ділкам з ігрового бізнесу, ламаєш схеми на доступі до бази оцінок Фонду держмайна — отримуй штраф

Сьогодні 8 лютого Солом’янський районний суд міста Києва визнав винною державну уповноважену Антимонопольного комітету України Агію Загребельську. НАЗК мало претензії щодо декларації Загребельської через те, що вона начебто порушила антикорупційне законодавство.

Суд оштрафував Загребельську на 1700 гривень та погодився з протоколом НАЗК, зазначаючи, що “дохід Загребельської в розмірі 300 тисяч гривень всупереч законів виявився невідомим суспільству протягом шести місяців”.

Рішення ухвалив суддя Солом’янського районного суду Сергій Агафонов.

Нагадаємо, що один з близьких родичів державної уповноваженої Антимонопольного комітету України Агії Загребельської за довіреністю їздив на її старому автомобілі Toyota. Родич продав автівку за 300 тис. грн, а Загребельська подала до НАЗК інформацію про суттєві зміни в майновому стані через три дні після того, як отримала кошти від продажу автомобіля та підтверджуючі документи.

НАЗК склало проти Загребельської протокол за начебто порушення антикорупційного законодавства. В агентстві вирішили, що чиновниця мала повідомити їх про суттєві зміни в майновому стані через десять днів після зняття з реєстрації авто, а не коли вона була офіційно повідомлена та отримала дохід. Хоча закон говорить про зворотне – повідомлення подається у десятиденний строк саме з моменту отримання доходу.

Припустимо, чиновниця знала про продаж авто раніше. Якби вона подала таке повідомлення в НАЗК до отримання коштів, то, за версією НАЗК, мала задекларувати дохід, який ще не отримала.

Держуповноважена відома розслідуваннями у сфері ігрового бізнесу, посередницьких “прокладок” на доступі до бази оцінок Фонду держмайна, картельної змови “харчових” підрядників Міністерства оборони, різноманітних схем у сфері Мін’юсту.

Джерело