«Ти такий шахтьор, як я – баляріна», – Порошенко у відповідь на питання про борги шахтарям

«Ти такий шахтьор, як я – баляріна», – Порошенко у відповідь на питання про борги шахтарям

Президент України Петро Порошенко під час свого візиту до Червонограда на Львівщині у суботу, 23 лютого, жорстко відповів на запитання про борги ДП «Львіввугілля», що прозвучало з натовпу. Вислів Петра Порошенка зняли на відео, яке опинилось у розпорядженні ZAXID.NET.

Зокрема ZAXID.NET отримав два відео від очевидців виступу президента у Червонограді, зняті на телефон. На першому відео видно, як Петро Порошенко разом зі своєю дружиною Мариною Порошенко в оточенні охорони йде площею біля пам’ятника жертвам Голодомору і вітається з людьми, які прийшли до нього на зустріч. В якусь мить із натовпу чутно вигук: «Попросіть, щоб віддали борги. «Львіввугілля» хай віддасть борги!». У відповідь на це Петро Порошенко сказав: «А ви працюєте у «Львіввугіллі»?». «Ні. Мій тато працює уже 32 роки», – відповів чоловік. «А ви уже розрахувалися за боргами? Так що ви…», – на цьому відповідь Порошенка обірвалась.

«Увага! Я хотів би зараз попросити, щоби Степан Кубів, перший віце-прем’єр, прокоментував погашення заборгованості по шахтарях. Так? Слава Богу», – сказав президент і вже почав відходити від трибуни, але почувши якийсь вигук з натовпу, повернувся і сказав: «Та ми знаємо. Ти такий шахтьор, як я – баляріна!».

Ймовірно йшлося про постійні затримки зарплати шахтарям ДП «Львіввугілля». Шахтарі Львівщини часто висловлюють протести через це. Наприклад, 2 листопада гірники влаштували чергову акцію під стінами ЛОДА. Тоді вони заявляли, що отримали лише 30% зарплати за вересень. Цей пікет завершився спільним із головою ЛОДА Олегом Синюткою написанням листа до президента та уряду.

А вже 11 грудня 97 гірників шахти «Лісова» оголосили «підземний» протест. На той момент їм виплатили лише 18% зарплати за жовтень. Наступного дня інші працівники шахти вийшли на пікет на підтримку колег.

Як повідомив ZAXID.NET голова профспілки працівників вугільної галузі Олег Турчин, станом на 25 лютого шахтарям Львівщини виплатили 68% зарплати за січень.

Джерело