“Перетвориться на секту”: протоієрей зробив жорстку заяву про помилки УПЦ МП

“Перетвориться на секту”: протоієрей зробив жорстку заяву про помилки УПЦ МП

Московський патріархат у питанні створення єдиної автокефальної церкви в Україні займає агресивну, ворожу позицію і оголошує «війну всьому світові». Це все веде до самоізоляції УПЦ МП та може перетворити його на закриту спільноту чи секту.

Про це заявив керівник проекту відкритого православного університету Святої Софії, протоієрей Георгій Коваленко.

«Позиція, яку займає Московський патріархат, неконструктивна і не діалогова, вона агресивна, оскільки ця церква використовує мову ворожнечі, нехристиянську лексику. Їхні методи дають підстави сумніватися у християнському підґрунті заяв і рішень, які виходять із цієї церкви», – зазначив протоірей.

Він зауважив, що позиція Московського патріархату та Російської православної церкви про те, що тільки вони є справжніми православними, лише підтверджує їх курс на самоізоляцію.

«І це стане причиною звуження кола їхніх прихильників, бо вони сповідуватимуть ідеологію закритої спільноти, сектантську ідеологію. Іншими словами, це відштовхує навіть тих людей, які потенційно могли би вагатися, бо УПЦ МП їм просто не пропонує якоїсь християнської моделі»,– підсумував Георгій Коваленко.

Додамо, у Константинопольському патріархаті назвали дії Російської православної церкви «сатанинськими» та закликали православних вихідців із РФ, які живуть у Туреччині, не дотримуватися вказівок цієї церкви, що розірвала євхаристійне спілкування зі Вселенським патріархатом,

Про це заявив екзарх Константинополя в Туреччині митрополит Сотірій у посланні до православних в Сіді та Анталії,

Ці їхні дії приносять радість лише антихристу, який бореться з Христом і Його Церквою. Всі люди, що можуть думати, глибоко засмучені подібними сатанинськими діями,– сказав Сотірій.

Він наголосив, що паствою в кожній місцевості управляє свій єпископ, тому ніхто не може втручатися в справи єпархії без його відома та вказувати, у яких храмах сповідатися і причащатися. Також, ніхто не зобов’язаний підкорятися вказівкам інших єпископів, митрополитів і патріархів.

При цьому митрополит підкреслив, що національність також не є аргументом на користь виконання чужих рішень.

На думку екзарха, рішення РПЦ про припинення євхаристійного спілкування з Константинопольським патріархатом «перед Христом і єдиною святою Церквою» не має жодної сили.

Джерело