Він знайшов спосіб перетворити виснажену землю з бур’янами на “золоті” поля і отримує мільйонні прибутки

Він знайшов спосіб перетворити виснажену землю з бур’янами на “золоті” поля і отримує мільйонні прибутки

Фермер Анатолій Шумко з Київщини відновлює родючість ґрунту за новітньою технологією. Він знайшов спосіб перетворити виснажену землю з бур’янами на “золоті” поля, пише “Що там?” із посиланням на “Новое Время”.

Нове життя полів

Екологи та фермери вже тривалий час нарікають на те, що українські ґрунти почали втрачати свою родючість. Причиною цього вважають нераціональне використання добрив та неналежне ставлення до українських чорноземів. Проте фермер Анатолій Шумко знайшов спосіб боротися з цим.

Його поля розташовані у селі Михайлівка. Чоловік почав займатися господарством 12 років тому, ще у 2006 році. До нього на цій землі вже працювали люди та техніка. Але з його приходом поля отримали буквально нове життя.

“Тут росли одні бур’яни. Довелося ще два роки над цим працювати, щоб привести землю в належний стан і почати отримувати урожай”, — розповів фермер.

Як отримати 30 млн грн з тисячі гектарів
Сьогодні на полях Анатолія росте пшениця, кукурудза, соняшник, ріпак та соя. З 1 000 га землі фермер отримує 30 млн грн. Особливість його господарства в тому, що за мету він ставить собі не отримання надприбутків у найкоротший термін, а відтворення родючості ґрунту, застосовуючи технологію нульового обробітку або no-till.

No-till — це складна технологія допомагає зберігати вологу, підвищує рівень гумусу та оберігає врожай від ерозії та несприятливих погодних умов.

“Для того, хто це бачить перший раз, це може трохи страшнувато. На весну ми посіємо соняшник, а ці рослинні рештки заважати не будуть”, — поділився Анатолій.

Аби отримати необхідні знання про новітню технологію обробітку землі фермер літав до Америки та США. Головною перевагою цієї техніки є економія пального та робочої сили. Незважаючи на свій вік, фермер не планує зупинятися та вже наступного року впроваджуватиме технологію strip-til.

“Зараз ми знайомимось, переобладнуємо техніку. Якщо працюють агрегати за strip-till, вони обробляють ґрунт на глибину до 20 см і перемішують його. Ми будемо обробляти смугу на глибину 5 см, але при цьому вносити біодеструктор у смугу і на весну ми отримаємо оброблену смугу”, – поділився планами господар.

А ще фермер загорівся ідеєю створення власного джерела відновлюваної енергії. І скоро ось на підприємстві почнуть спалювати відходи. Це суттєво допоможе знизити витрати коштів за газ, а також вирішить питання вивезення сміття.

Джерело